Марифетот е пет пари, ама на кого да му текне: Чичко Перо-Чорбе од Прилеп ќе ви каже како треба против горештината (ФОТО)

Прилепчани се познати по својата итроштина и снаодливост, па ниту горештините од 35 и плус степени не им можат ништо, ако решиле пладневното кафе да го испијат со пријателите во чаршија.

Дека тоа е така, најдобро ќе ви покаже чичко Перо Чорбе, кому му текнало на оригинален начин да се заштити од жешкото сонце.

Неговата мала иновација вчера наиде на насмевки и пофалби од прилепчани, кои се криеја под чаршиските ладовини.

Алал вера! Нека учат помладите како треба!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.