Мало руско чудо! Има 6 години, а направи 4.500 склекови за два часа (ВИДЕО)

Ибрахим Лианов, шестгодишно момче од Русија за два часа направи 4.445 склекови и така освои стан за неговото семејство.

Момчето постави нов рекорд! Mалиот Ибрахим тренира секојдневно со татко му во локалниот клуб “Чингис” во руската област Нов Редант, a не е првото дете кое освоило ваква награда.

Минатата година петгодишно момче освои нов Meрцедес откако направи 4.105 слекови.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.