Малата прилепчанка го маѓепса жирито на “Пинкови ѕвездички”

mina-aleksandra111

По Трајче, Мартија, Елена и Антониа кои изминатите сезони од шоуто „Пинкови ѕвездички“ потврдија дека во Македонија има страшен музички капацитет и талент, оваа година тоа уште еднаш го потврдува малата Александра Трајчевска од Прилеп.

За 12 годишната Александра жирито повторно не штедеше пофални зборови, „Ѕвездичката е родена“, е само дел од коментарите.

Уживајте во нејзиниот настап:

 

 


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.