“Македонско девојче” го разигра плоштадот во Загреб и ги собра сите овации (ВИДЕО)

Каде и да се изведе прекрасната македонска песна „Македонско девојче“, тоа звучи прекрасно.

Едно од последните е претставување на Македонскиот фолклор на „Бана Јелачича“ во Загреб, каде, погодувате, најмногу овации имаше за изведбата на „Македонско девојче“.

„Ах МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ каде и да си ти си девојче од МАКЕДОНИЈА, најубавото најопеаното“, стои во еден од коментарите под видеото…


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.