Македонска убавина насекаде во светот: “Сербес Донка” во изведба на Благој Ламњов и шведски оркестар (Видео)

Благој Ламњов од Велес е македонски и светски познат кларинетист кој на најдобар можен начин ја претставува Македонија ширум светот.

Ламњов денеска на својот јутјуб канал објави видео од негов настап со симфонискиот оркестар во Норшепинг во Шведска.

Видеото од настапот е од јануари оваа година, а Ламњов ја изведува “Сербес Донка” заедно со оркестарот.

Погледнете и уживајте:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.