“Македонијо благодарам!”: Мелани второто место го посвети на татковината

Мелани Тарчуловска го освои второто место на “Golden Voice Malta 2020”, а на кој имаше учесници од над 30 држави во светот.

По огромниот успех, 15-годишната Мелани им се заблагодари на своите фанови и на цела Македонија:

“Мене прв пат ми се случува и јас не знам како да се обратам, ама ќе бидам исрена навистина сум пресреќна. Мојот животен сон е музиката, таа е мојот воздух.
Пријатели ви благодарам што ме поддржавте на YouTube каналот. Македонијо моја ви благодарам на сите,, без вашата поддршка и наградата е ништо”.
Почитувано жири од 39те држави ви благодарам за втората освоена награда и што верувавте во мене. Почитувани медиуми од Македонија ви благодарам и вам што застанавте позади мене, што ме поддржавте и што ми дадовте поттик да бидам уште подобра.
Пред се сум горда што ја претставував нашата држава Република Македонија и јас со мојата возраст го доживеав првиот успех за кој што сум сигурна нема да биде последен.
ВЕ САКАМ СИТЕ И ВИ БЛАГОДАРАМ❤️ Мелани”

Во продолжение слушнете ја нејзината изведба и уживајте:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.