Македонија – Шведска пред 20 години, стрелци Пандев и Ибрахимовиќ – еве што изјавиле после натпреварот (Видео)

Репрезентациите на Македонија и Шведска до 21 година, пред 20 години на 1 септември се соочија во квалификациите за Европско првенство.

Во Скопје одигравме 1:1, а стрелци на натпреварот беа Горан Пандев за Македонија и Златан Ибрахимовиќ за Шведска.

Еве што изјавиле после натпреварот денешните легенди Гоче и Ибра:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.