Македонија не престанува да се тресе – вечерва нов земјотрес во Скопје

1-1

Нов четврт земјотрес го стресе Скопје вечерва. Пет минути пред 21 часот е почувствуван и четврт земјотрес со помал интензитет кој ги вознемири граѓаните.

Земјотресот бил со јачина од 2,1 степен според меркалиевата скала.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.