Македонија денеска ќе игра за 27. место на Светското првенство – противник ни е Јужна Кореја

Македонската ракометна репрезентација ќе се соочи со Јужна Кореја во натпревар за пласман на 27/28 место на Светското првенство во Полска/Шведска.

Средбата ќе се игра во Плоцк со почеток во 18 часот.

Денес на Мундијалот ќе се одиграат и натпреварите од четвртфиналето:

Данска – Унгарија (18:00 часот) Норвешка – Шпанија (18:00)

Франција – Германија (20:30) Шведска – Египет (20:30).

Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.