Луѓе бре!!! Сугарески вели: “Вложивме околу 70 милиони евра за патишта во Прилепско” – А, каде се?

Министерот за транспорт и врски се пофали на Фејсбук дека во Прилеп и прилепско инвестирале околу 70 милиони евра во патна инфраструктура.

“На мое огромно задоволство, денеска заедно со градоначалникот Јованоски извршивме увид во асфалтирањето на патот во Мариовскиот крај, Лагово-Штавица -Витолиште, значаен патен правец за тој дел.Ова практично беше и барање на жителите од овој крај. Силни градежни работи реализираме во Прилеп и Прилепско, само во патната мрежа во моментов во Прилеп и околината инвестираме преку 70 милиони евра”, напиша Сугарески.

Регионален пат Лагово-Штавица-Витолиште е со должина од 46км, а министерството рехабилитира должина од 9 километри.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.