Луѓето со оваа kpвна група најмногу привлекуваат комарци

Според резултатите од истражување на Универзитетот Флорида, ако ја имате оваа крвна група, вие сте магнет за комарци.

Дали сте забележале дека некои луѓе им се попривлечни на комарците за разлика од други? Науката вели дека за тоа најверојатно е виновна kpвната група.

За женките комарци и за размножувањето е исклучиво важен протеин од човечката kpв. Но, факт е дека некоја kpв им е „послатка“. Истражувањата покажале дека двапати им се попривлечни луѓето со нулта kpвна група, за разлика од оние со kpвна група А.

Луѓето со kpвна група Б се наоѓаат во златна средина.

Дури 85 проценти од луѓето произведуваат секрет кој ја сигнализира нивната kpвна група на комарците, поради што повеќе ги привлекуваат.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.