„Лидер“ утре ќе објави документи: 200 милиони евра криминал на владини функционери- заедно со Руси

Документи кои сведочат за финансиски kpиминал вреден околу 200.000 милиони евра- доставија свиркачи до редакцијата на Економски Лидер.

Во документираното, јасно стои дека најмалку еден висок функционер на владата на Македонија бил дел од зделката во која се оштетени многу акционери, а оштетен е и државниот буџет за околу 30 милиони евра.

По систематизирање и објаснување на документите, „Лидер“ ќе објави утре попладне.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.