Лидерите одлучија: Исполнети се сите услови – избори на 11 декември

ewvgaerhatrj-640x416

Исполнети се сите услови за организирање на изботите на 11 декември. Ваква одлука донесоа лидерите на четирите најголеми  политички партии по седумчасовна расправа во Клубот на пратениците. Во овој момент се очекува официјално да биде ставен потпис на документот со кој се потврдува дека е реализирано се што беше договорено на 20 јули. Во петок на собраниска седница ќе биде избрана новата Влада за спорведување на изборите, а во сабота МРТВ треба да добие нов главен и одговорен уредник.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.