“Курир”: Потпретседателот на СДСМ, Зекири, промовира книга на лице обвинето за поттикнување на тepopизам

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, се пофали дека бил промотор на книга. Но, не било чија книга, туку дело на контpoверзниот Шефќет Красниќи, оџа од Косово, пренесува Курир.

-Красниќи во албанската јавност важи за една многу контpoверзна личност. Истиот пред неколку години беше обвинет од страна на косовското jaвно обвинителство за поттикнување на верска, национална, расна и етничка поделба, како и за даночно затајување и за поттикнување на тepopизам, обелоденува Горан Весов на својот Фејсбук профил, споделувајќи статус на активистот на СДСМ, Бекири.

Извор: kurir.mk


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.