Крyшевчанец и жител на Норово направиле инцидент во Кривогаштани – Завршија во полициска станица

На 01.03.2024 во 19.55 часот во с.Кривогаштани, полициски службеници од Полициското одделение Кривогашани ги привеле З.А.(25) од с.Норово и З.С. од Крушево затоа што пред угостителски објект го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка.

По документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок – информираат од СВР Битола.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.