Крушево осамна под снежна покривка: Прекрасна зимска идила (Видео)

Падот на температурите ги донесе првите снежни врнежи на повисоките места низ Македонија

Синоќа снег вееше на Попова Шапка, Нижеполе, а под снежна покривка утрово се разбуди и Крушево.

Ниските температури ќе се задржат и во текот на денешниот и утрешниот ден, а мало затоплување се очекува во сабота.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.