Кривични пријави за двајца дилери од Прилеп

ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против Д.М. (39) од Прилеп, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ и „овозможување на употреба на наркотични дроги и психотропни супстанции“. На 10.01.2023 во Прилеп, на ул. „К.Волнароски“, биле затекнати две лица кај кои бил пронајден хероин, кој го набавиле од пријавениот.

Исто така ОВР Прилеп поднесе кривична пријава и против Ј.Д. (34) од Прилеп, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 11.08.2022 во Прилеп, при претрес во домот на пријавениот, пронајдена е марихуана.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.