Кратка хорор приказна од комплексот кај вештачкото езеро во Прилеп (Видео)

Расфрлан отпад на сите страни, преполни и испокршени корпи за отпадоци…. ова била сликата на која вчера наишле прилепчани кои рекреирале околу вештачкото езеро.

Прашањето е кој е виновен за ова, некултурата на поединци, или немањето мониторинг од страна на надлежните и недоволната ажурност на МВР да спречи вакви вандалски дејствија?
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.