Кој рече дека за џабе земале по 27.000 месечно? Советниците утре ќе одлучуваат дури по 19 точки

Советот на Општина Прилеп, утре (вторник), 13.02., со почеток од 12ч., ќе ја одржи 39-тата седница, а на дневниот ред се 19 точки по кои ќе одлучуваат советниците:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.