Која paca на кyче спopeд кapaктepoт им одговapa на xopocкопcките знаци

Астролозите, исто така, се занимаваат со прашањето која раса на кучиња одговара на знаците во хороскопот врз основа на нивните карактеристики!

За Овен, тоа е Џек Расел териер, а за Близнаците, тоа е секогаш љубопитниот и пријателски настроен -златен ретривер …

Овен

Џек Расел териер е идеален избор за миленичиња од овој знак. Како раса, тој е жив, независен, паметен, агилен и идеален за учество во спортски настани. Им одговара и енергичен шнауцер бидејќи е одлично куче чувар со блага природа.

Бик

Овој хороскопски знак е најсоодветен за стабилен и темпераментен Бернардинец, кој сака да игра на отворено. Биковите, исто така, би уживале во дружењето со шкотскиот териер.

Близнаци

Секогаш љубопитните и пријателски настроени златни ретривери ќе одговараат на Близнаците. Никогаш нема да им биде здодевно со нив. Лабрадорот има сличен карактер, па и тој ќе им одговара.

Рак

Овој хороскопски знак одговара на малите раси кои сакаат да се галат. Џуџест Шпиц и Чивава совршено се вклопуваат на емотивниот Рак.

Лав

Силниот Лав бара ист вид милениче. Најдобро би им одговарал Ротвајлер или Германски овчар.

Девица

На овој хороскопски знак му треба интелигентно и ненаметливо куче, а тоа е кучето Ст. Хуберт, кое се користи за полициски активности и за спроведување на законот.

Вага

Ирскиот или англискиот сетер е идеално милениче за припадниците на овој знак бидејќи сакаат да играат и се полни со живот.

Шкорпија

Мирно и добро воспитано куче, како што е пиринејското планинско куче, им одговара на Шкорпиите, на кои совршено би им се вклопило и португалско куче.

Стрелец

Овој хороскопски знак има потреба од издржливо куче кое може да го придружува на долги прошетки и се качува по планините, а тоа е хртот – активно куче со блага природа.

Јарец

Боксерите и Далматинците се идеални кучиња за овој хороскопски знак бидејќи се лојални и тоа е особина која Јарците ја ценат.

Водолија

Тие би сакале Маламут од Алјаска, кој е многу внимателен со новите луѓе, но им дава безусловна љубов на сопствениците кога ќе ги запознае.

Риби

Разиграни, живи и грациозни кучиња одговараат на овој знак, а кокер шпаниелите и мопсите се токму такви.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.