Кошapкар на Мајами го доби нajyбавиот новогодишен подapoк: Ја немал видeнo свojaта мajка три години, па од НБА го изненадиja (Видео)

Кошаркарот на Мајами, Крис Силва доби вистинско изненадување од НБА лигата и комесарот Адам Силвер кои за Божиќ се одлучија да му го „сервираат“ најубавиот подарок.

Габонецот Силва се преселил во САД за да започне школување, и од тогаш само еднаш ја видел својата мајка. Единствениот пат во 2016 година во вкупно седум години. Знаејќи го тоа од НБА организирале доаѓање на неговата мајка во САД.

Па по завршување на еден тренинг на Мајами, Крис Силва кога ја здогледал мајка му не можел да верува… Повеќе од емотивното видео на Силва веќе е вистински хит по интернет-светот…
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.