Костадинов: Платите продолжуваат да растат

Од СДСМ денес се пофалија дека просечната плата според податоците на Државниот завод за статистика пораснала за речиси 4% во споредба со истиот период лани.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.