Концерт на гитара во ЦК “Марко Цепенков”

На 22 август /четврток/ 2019г. во 20.00 часот во фоајето од ЦК „Марко Цепенков“ ќе се одржи целовечерен концерт на гитара. Ќе настапи Марко Цветковски, студент на ФМУ при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ – Скопје.
Концертот е дел од манифестацијата „Прилепско културно лето“


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.