Конфекција “Кули” донираше 200 маски

Конфекцијата „Кули“ од Прилеп донираше 200 заштитни маски за вработените во „Нова Македонија“ со цел да помогне во националните нaпори за спpaвување со кopoнавиpyсот.

Со овој гест компанијата докажа дека е општествено-одговорна, а донацијата дел од акцијата за помош, односно изработка на бесплатни маски за заштита.

Се надеваме дека и компании ќе го прифатат овој благороден концепт на работење.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.