Комфи Ангел – Дени Мебел 1:2, распоред на натпревари среда 23.12.2015г.

DSC02291

Светиниколскиот турнир во мал фудбал е во полн ек. Во дербито во групата А, синоќа се сретнаја екипите на Комфи Ангел и Дени Мебел.  Арената Сонце беше скоро исполнета, се уживаше и се гледаше одличен фудбал.

Двете екипи одиграја еден силен натпревар со малку постигнати голови, но со многу шанси и одлични проигрувања. Екипите кои се и фаворити за освојување на турнирот, имаа свои моменти на игра, но екипата на Дени Мебел беше таа која се израдува на крајните 2:1 во нивна корист.

DSC02299

DSC02297

DSC02308

DSC02311

DSC02313

DSC02328

Ова беше натпревар од второто коло во групата А. Екипата на Дени Мебел уште денес ќе одигра нов натпревар со Црна Река, а фудбалерите на Комфи Ангел ќе се сретнат со екипата на Теа Андреjа во четврток. Веруваме дека и Комфи Ангел и Дени Мебел ќе ги оправдаат фаворитските улоги и ќе ја поминат групата.

DSC02304

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ ЗА СРЕДА 23.12.2015
17.30 КАБЕЛНЕТ-ЕКОНОМСКИ ФАКУЛТЕТ
18.20 РЕВИЈАЛНА ВЕТЕРАНИ ПРИЛЕП-ШТИП
19.00 ЦРНА РЕКА-ДЕНИ МЕБЕЛ
19.50 ПОРТАЛ БИТОЛА-ПИТУ ГУЛИ
20.40 МИТЕ ТРАНС-СТП,, АВТОКОНТРОЛ,,
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.