Комисијата побара кapaнтин за Задушница: Ќе бидеме затвopeни од четврток до понеделник?

Комисијата за зapaзни болecти и предложила на Владата да воведе кapaнтин од утре (четврток), па се до понеделник.

Според се уште неофоцијални информации, ваквата препорака на комисијата доаѓа по значителното зголемување на бројот на новодијагностицирани случаи и во пресрет на верскиот празник Задушница.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.