Колони возила и доцна во ноќта заглавени на Плетвар (ВИДЕО)

Колони возила и доцна во ноќта сеуште се заглавени на планинскиот превој Плетвар.

Од видео снимнката која ни ја испрати читател се гледа дека патниот правец Прилеп-Росоман е пуштен само во еден правец, а на другата коловозна лента сеуште има километарска колона.

Причината за ова е големиот пожар кој од вчера попладнето е активен под планинскиот превој во близина на селото Тројаци.

Засега не е познато дали пожарникарите успеваат да се справат со огнената стихија и дали состојбата е под контрола.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.