Кога apaмиja ќе тргне во поxoд: Огpaбил 3 продавници и градинка во една вечер

На 12.05.2022 полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода С.Д (42) од Велес. Тој се сомничи дека ноќта помеѓу 09 и 10.05.2022 извршил четири кривични дела „тешка кражба“ во три продажни објекти и детска градинка на подрачјето на Велес.

Лицето е задржано во Полициската станица во Велес, а дел од предметите се пронајдени и вратени на сопствениците. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.