“Кога човек ќе направи еден чекор кон Бога – Бог кон него ќе направи илјада чекори”

Фејсбук страната на манастирот Св. Преображение во село Зрзе изобилува со голем број духовни мисли и мудрости.

Најновата е наследство од Св. Паисиј Светогорец, а истата гласи:

“Кога човек ќе направи еден чекор кон Бога – Бог кон него ќе направи илјада чекори”

Прекрасниот манастир во Зрзе е примамлива дестинација во сите годишни времиња. Тука има што да се виде, да се почувствува, ја исполнува душата и исполнува со мир и спокој.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.