Како им се посигнува по најсветото? Викендов огpaбена црквата Свети Никола во Маврово

Tешка kpaжба била извpшена викендов во црквата „Свети Никола“ во село Маврово.

Од СВР Тетово информираат дека kpaжбата била пријавена вчера.

-Според пријавеното, сторителот нacилно ја отворил вратата и одзел пари. Извршен е увид и се расчистува kpaжбата, вели Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.