Какво време не очекува викендов?

treeinclouds

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во јужните и во источните делови ќе има повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 17, а дневната од 20 до 25 степени.

Во Скопје слично време, променливо облачно со сончеви периоди и со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 23 степени.

Во наредните три дена ќе преовладува претежно стабилно време со умерен северен ветер. Утринските температури ќе бидат пониски, а дневните без поголеми промени.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.