Казнети близу 100 возачи на територијата на СВР Битола во еден ден: Возеле над дозволеното, а дел без возачка дозвола и пијани

Секторот за внатрешни работи Битола во текот на вчерашниот ден (10.09.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на СВР Битола санкционирани се 96 возачи, меѓу кои 51 мерки за возење повеќе од дозволената брзина , 19 мерки за возење без возачка дозвола, 15 возачи за управување под дејство на алкохол.

Изречена е една санкција за користење на мобилен телефон при возење, четири санкции за непрописно престигнување….

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, посочуваат од СВР Битола и апелираат до граѓаните на почитување на сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.