И пелагониските сточари повторно ќе протестираат (Видео)

Кулминира незадоволството и кај пелагониските сточари кои по нецел месец повторно ќе протестираат за да го искажат своето незадоволство. Млекопроизводителите од Могила и околните села, се гневни – субвенции за млекото, не им се исплатени две години.

ИЗВОР:АЛФА


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.