„И во добро и во зло“: Неговата сопруга дознала дека бoлeдувa од pak, па мажот го исполнил ветувањето дадено пред Бог

Фотографот Менди Паркс неодамна низ серијал фотографии ја долови болката, убавината и храброста на женската борба против ракот на дојка.

На фотографиите, Келси Џонсон ја бричи главата на својата сопруга Чарли и заедно се подготвуваат за борбата против ракот.

За помалку од еден ден фотките станаа вирални, а ретко кој издржа до последната фотка да остане рамнодушен.

Моќта на љубовта, поддршката и заедничката борба низ фотографии, кои точно објаснуваат што значи ветувањето „и во добро и во зло“.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.