Иџе е машина и не запира: Прво место на трката во Брага, Португалија

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски – Иџе триумфираше беше најбрз во својата категорија и класа на трката на патеката „Рампа да Фалпера“ во Брага, Португалија.

Тој со својот Hyundai i30 TCR постави време од 2:12.780 и за две секунди беше побрз од најблискиот конкурент за првото место.

Инаку ова е втора година по ред како Иџе со победа се враќа од Брага, а ридско-планинските трки му се омилена категорија.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.