Италијанските бизнисмени ги искинaa сметките за cтpyja: “Не плаќаме, ЕУ е одговорна за оваа огромна катacтpoфа” (Видео)

Претприемачите од регионот Венето во Италија ги кинат сметките за енергија:

„Не плаќаме! Венето е срцето на италијанската индустрија што чука. Марио Драги, Урсула фон дер Лајен и ЕУ се одговорни за оваа огромна економска катастрофа. Ќе биде многу жешка есен во Европа и пошироко.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.