Исчистете го организмот од тешката празнична храна: Вкусен напиток од моќни продукти!

Имавте доволно време да го “исчистите” фрижидерот од колачи, месо и останати продукти.

Сега е вистински момент да му помогнете на организмот да се ослободи од тokcини кои во него се насобрале за време на последниве неколку дена.

Тоа најлесно ќе го направите со еден вкусен напиток. Сите потребни продукти ги имате при рака, а за подготовка се потребни само неколку минути.

Потребни состојки: едно цвекло, еден морков, една лажица изрендан ѓумбир, еден лимон, едно јаболко и една шолја зелен зеленчук.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.