Исчезнат е 41-годишниот Алберт Јашароски од Прилеп

Исчезнат е 41-годишен прилепчанец.

На 03.07.2020 во 01.00 часот во Полициската станица Прилеп, Џ.Ј.(62) од Прилеп, пријавил дека од домот се оддалечил неговиот син Aлберт Јашароски (41) од Прилеп, кој имал здравствени проблеми.

Доколку некој го видел лицето, да пријави во ПС Прилеп или на телефонските броеви од фотографијата.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.