Испокршени клупите на плоштадот “Александрија”, фрлени цели гарнитури мебел во паркови…ваква е културата на поедини прилепчани во 21век! (ФОТО)

Искршени клупи на плоштадот “Александрија” преку ноќ, исфрлено купишта мебел до контејнерите на ул,, Васко Карангелески,, кои го попречуваат дури и сообраќајот, исфрлен мебел во парк во “Точила” – ова е сликата од Прилеп која ја пренесуваат од прилепското јавно комунално претпријатие “Комуналец”.

-Што и да се напише, каква порака да се испрати, ништо не стигнува до поедини граѓани. Клупите се од општо добро за секој граѓанин.
Не е потребно секој да критикува, потребно е да го почитува Законот, правилата, доброто совесно однесување, културата на живеење.
Но, казните се неизбежни во цел Свет, и мораат да се практикуваат и применуваат и кај нас – велат од ова претпријатие, и потсетуваат дека ваквиот вид на отпад бесплатно се подигнува секој четврток со пријавување на телефонскиот број: 048/428 992.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.