“Имаш потенцијал за финале”: 18-годишната Мелиса од прилепско продолжува да ги воодушевува сите на “Ѕвездите на Гранд”, сега влезе во четвртфинале (ВИДЕО)

18-годишната Мелиса Зијадиќ од село Лажани, општина Долнени, се пласираше во четвртфиналето на најпопуларното балканско шоу “Ѕвездите на Гранд”.

Мелиса победи во дуелот со една година повозрасната Адела Смајловиќ, но повторно доби благи критики од стручното жири.

На маестралниот настап и пеење, жирито и’ замери нареден пат да биде послободна на сцената, како и да се поклони кон публиката за добиените аплаузи.

“Мелиса душо моја, не е срамота да се поклониш кон публиката на аплауз, немој да бегаш. Тоа мора да биде составен дел од твојот настап и пеење. Немој да ти биде непријатно што си тука, инаку си супер”, коментираше Драган Стојковиќ – Босанац.

“Мелиса, премногу си скромна, тебе скромноста те убива кога ќе застанеш тука. Тоа може да биде мана во оваа работа. Ти си добар вокал и се’ што отпеа беше точно”, истакна Вики Мирковиќ.

Од друга страна пак Снежана Ѓуришиќ ја поздрави скромноста на нашата девојка.

“Мелиса сакам да ти честитам. Таа твоја скромност во однесувањето можеби се пренесува на пеењето, но немој да се грижиш, пееше фантастично”, истакна Ѓуришиќ.

Meѓу пораките од жирито беше и тоа дека Мелиса има потенцијал да стигне до големото финале.

За тие кои пропуштија, настапот на Мелиса погледнете го oд 38-та минута од емисијата во продолжение:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.