Илјадници Англичани веќе започнаа да лудуваат во Русија: Еве зошто му се познати на светот по својата страст за фудбалот (ВИДЕО)

Навивачите на Англија се познати по шоуто, но и по нередите кои ги прават на големите фудбалски натпреварувања.

Во пресрет на првиот дуел против Тунис кој нивната репрезентација го игра вечерва, Англичаните приредија вистинско лудило во Русија.

Илјадници ја пееа песната “Freed from desire” и по којзнае кој пат ја докажаа својата страст кон фудбалот.

Погледнете:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.