Изложба на фотографии “ПРОЧКА 2024”, утре во ликовната галерија на ЦК “Марко Цепенков” Прилеп

Фото Кино Клуб „Прилеп” Ве поканува на изложба на уметнички фотографии „Прочка 2024″.

Изложбата ќе се одржи во ликовната галерија на НУЦК “Марко Цепенков” – Прилеп во петок, 17 мај, со почеток во 19:00 часот.

На изложбата ќе можете да уживате во 30 избрани фотографии од учесници на конкурсот кој беше објавен во април 2024 година.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.