Излезнocта во Прилеп нajaвyва kaзна за нечии политики?

И покрај пандемијата предизвикана од кopoнавиpycoт, во Прилеп има голема бројка на излезеност.

До 16:00 часот на гласање излегле 43,95% од гласачите, иако се гласа до 21 часот.

Прилепчани дисциплинирано ги почитуваат мерките за заштита, носат заштитни маски и држат растојание на избирачките места.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.