Извлечени полуфиналните двојки во фудбалскиот Куп на Македонија: Победа го доби својот противник

Во Фудбалската Федерација на Македонија (ФФМ) денеска беа извлечени двојките за полуфиналето од Купот на Македонија.

Беласица – Македонија Ѓорче Петров и Академија Пандев – Победа ќе спорат за место во финалето на Купот на Македонија.

Првите натпревари се играат на 27 февруари 2019. година, а реванш натпреварите се закажани за 10 април 2019 година.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.