Идеја од милион долари: Во Сараево поставен “фрижидер кој живот значи” – погледнете за што станува збор (Видео)

Во населбата Пофаличи во Сараево, група млади луѓе поставиле фрижидер “кој живот значи”. Идејата е во поставениот фрижидер да оставаат храна оние кои имаат, а слободно да земат оние кои немаат.

Навистина една одлична идеја која може да се спроведе во било кој град.

Погледнете:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.