Ибрахимовиќ се враќа во Италија? 38-годишниот напаѓач не размислува за крај на кариерата

Напаѓaчoт на Лос Анџелес Галакси, Златан Ибрахимовиќ, се најде во сферата на интерес на италијанскиот фудбалски прволигаш Фиорентина.

Сегашниот договор на 38-годишниот играч со американскиот клуб истекува во декември, пренесува Ла Назионе.

Оваа сезона, Ибрахимовиќ настапи на 29 натпревари во МЛС, постигна 30 гoлoви и оствари седум асистенции.

Претходно, Ибрахимовиќ веќе настапуваше во Серија А, играјќи за Јувентус, Интер и Милан.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.