Змиja во октомври на плоштадот “Maкедонија” во Скопје: Граѓани ја yловиja (ВИДЕО)

Мала змија денеска ги возменири граѓаните на плоштадот “Македонија” во Скопје.

Топлото време кое е невообичаено за овој период на годината е примамливо за влечугите сеуште да се движат наоколу.

Граѓани ја уловија змијата во шише која веројатно е водна, а потоа ја пуштиле на безбедно место.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.