Златни деца: Три втори награди за учениците од ООУ “Гоце Делчев” на Државниот натпревар по биологија

На Државниот натпревар по биологија кој се одржа на 20.5.2023 год. во просториите на ПМФ – Скопје учениците од ООУ “Гоце Делчев” Прилеп, под менторство на наставничката Билјана Георгиеска постигнаа одлични резултати:

Осмоодделенците Матеа Танева, Јована Пејовска и Марко Марковиќ освоија втори награди и уште еднаш покажаа дека биологијата им е силна страна на учениците од ова училиште.

Честитки за вредните ученици и желби за уште поголеми успеси во иднина!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.