“Зига-зага Македонија ОЛЕ-ОЛЕ” – ФАЛАНГАТА гpми cpeде Бyкypeшт (Видео)

Австрија ја чека пеколна атмосфера вечерва со вака расположени македонски навивачи

“Зига-зага, Македонија ОЛЕ-ОЛЕ”, грми среде Букурешт во пресрет на првиот дуел на македонската фудбалска репрезентација на Европското првенство.

Македонската фаланга која денеска е многу побројна од вчера прави пеколна атмосфера, а тоа го привлекува вниманието на Романците кои постојано ги снимаат и фотографираат.

Со вака расположена македонска фаланга, нашите фудбалски херои сигурно ќе добијат ветер во грб на дуелот против Австријците.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.