Земjoтpec во Прилеп, Битола и Ресен

Неколку земjoтpecи биле почуствувани утрово во Македонија.

Земjoтpec со епицентар во Албанија, а јачината била 3 и 2,2 степени според Рихтep.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.